Projekt “E-tick: e-tečaj in usposabljanja za etično komuniciranje” razvija znanje, veščine in odnose, ki temeljijo na kritičnem razmišljanju, etični komunikaciji, medijski pismenosti in medkulturni osveščenosti med mladimi. Gre za nadgradnjo obstoječega tečaja E-tick, s katero prispevamo k digitalni preobrazbi, kar je v luči pandemije COVID-19 še toliko bolj osvetlilo pomen digitalnega izobraževanja in medijske pismenosti. S tem si prizadevamo za vključevanje učečih se oseb, izobraževalcev, mladinskih delavcev, mladih in organizacij v uresničevanje digitalne preobrazbe. S projektom stremimo k negovanju socialnih in medkulturnih veščin, ter družbeno-izobraževalnemu razvoju.
NAMEN PROJEKTA:
- Krepitev kritičnega razmišljanja, večanje medkulturne ozaveščenosti in medijske pismenosti, ter razvijanje znanja in veščin, ki temeljijo na etični komunikaciji in globalnemu učenju.
- Krepitev ključnih socialnih in digitalnih kompetenc tako mladih (prostovoljcev) kot izobraževalcev (učiteljev in trenerjev ter taborovodij), in sicer preko kombinacije najboljših globalno učnih metodologij in inovativne spletne platforme.
- Spodbujanje mladih in ostalih ciljnih skupin k aktivnemu vključevanju in razmišljanju o vprašanjih globalne (ne)pravičnosti ter jih opogumiti za aktivno delovanje v smeri razumevanja kulturnih raznolikosti, etične komunikacije – spoštljiv odnos do vseh z zmanjševanjem predsodkov, in bolj pomembno kot kadarkoli, medijsko pismenostjo.
- Prispevati k ohranjanju socialnega vključevanja, promocije raznolikosti, ter medkulturnega in medverskega dialoga.
CILJI PROJEKTA:
- razvoj znanja, veščin in odnosov, ki temeljijo na kritičnem razmišljanju, etični komunikaciji, medijski pismenosti in medkulturni osveščenosti med mladimi;
- nadgradnja in razvoj gradiva, ki bodo podpirali mladinske pedagoge (mladinske delavce, trenerjem, učitelje, taborovodje) pri poglobitvi/nadgraditvi njihovega dela v izobraževanju o globalnem učenju in etični komunikaciji;
- okrepitev kritične in medijske pismenost mladih, mladinskih delavcev, trenerjev, učiteljev, taborovodij in izboljšati ozaveščenost prostovoljcev pred odhodom na projekt.
CILJNE SKUPINE PROJEKTA:
- (mednarodni) prostovoljci, ki jih gostimo in pošiljamo;
- taborovodje;
- trenerji;
- NVO delavci, zainteresirani za vsebine, ki jih naslavlja projekt;
- organizacije, ki delajo na področju mednarodnega prostovoljstva;
- učitelji in učenci osnovnih in srednjih šol;
- študentje mednarodnega razvojnega sodelovanja in družbenih ved.
OBDOBJE PROJEKTA: 01.02.2023 – 31.01.2025
PREDVIDENI REZULTAT(I) PROJEKTA:
- posodobljena in nadgrajena obstoječa spletna platforma E-tick;
- ustvarjene podporne aktivnosti in orodja za naslavljanje tem platforme;
- ustvarjene delavnice etične komunikacije in globalnega učenja za učitelje;
- ustvarjene delavnice etične komunikacije in globalnega učenja za trenerje in taborovodje;
- ustvarjen priročnik za izvedbo podpornih aktivnosti za naslavljanje tem platforme in delavnic etične komunikacije in globalnega učenja za učitelje, trenerje in taborovodje.
PARTNERSKE ORGANIZACIJE: Društvo za človekove pravice in človeku prijazne dejavnosti Humanitas (Slovenija), Comhlámh – Development Workers and Volunteers in Global Solidarity Company Limited By Guarantee (Irska), INEX-SDA Association for Voluntary Activities (Češka), ZAVOD za mednarodno prostovoljno delo VOLUNTARIAT (Slovenija)
(SO)FINANCIRANJE: Evropska Unija (Erasmus+)
VIŠINA (NE)POVRATNIH SREDSTEV: 120.000,00 EUR